top of page

ארגונים של נינגמה 

על מנת לממש את החזון של ארגון נינגמה הקים רינפוצ'ה למעלה מ 20 ארגונים

למבט כללי על ארגוני נינגמה

Logo Nyingma
Guna Logo.tif

Guna Foundation

מטרת גונה היא לשתף את החזון וההישגים של פעילויות רינפוצ'ה וכן לבחון את ההשפעות של שימור מסורת החוכמה של טיבט והמסורת הבודהיסטית בכלל על התרבות במזרח ובמערב.

Dharma Publishing logo

Dharma Publishing

בית דפוס שמטרתו שימור, תרגום, הדפסת ספרות ואומנות מהמסורת הבודהיסטית הפצת הספרים. כמו כן מודפסים ומופצים כ 40 מספריו של רינפוצ'ה ברחבי העולם. 

Odiyan logo

מרכז ריטריטים אודיון שהקים רינפוצ'ה בצפון קליפורניה כולל מספר מקדשים, ומהווה משכן לטקסטים וחפצי אומנות מסורתיים ונדירים. במקום חיה קהילה רוחנית קטנה מסורה לעבודה, לתרגול הרוחני  ולפיתוח, ושימור המקום שמשמש כבית לדהרמה במערב. 

FA CCI Logo

Centre for Creative Inquiry

נוסד בשנת 2000 ומבוסס על סדרת ספריו של רינפוצ'ה בתחום של Time, Space and Knowledge . מיועד לאנשים מכול תחומי החיים והדיספלינות ומזמין חקירה יצירתית של הידע שלנו וגבולותיו אפשרויות חדשות לידע שונה. 

sini_logo

Sarnath International Nyingma Institute

המרכז בהודו נוסד ב-2013 ומשמש כגשר בין מזרח למערב. מאפשר לנזירים בודהיסטיים מכל הזרמים ללמוד ולהעמיק בלימוד המסורתי וגם ללמוד אנגלית ומדע כדי להקל עליהם את המפגש עם התרבות המערבית ובכך ליצור קשר פורה ומפרה ביניהם. במקום נשתל שתיל מעץ הבודהי המקורי תחתיו הגיע הבודהא להארה. ציורי הקיר על קירות המקדש המתארות את חייו של הבודהא קורנות ביופיין למרחוק. 

Tibetan Aid Project logo

אחד הארגונים הראשונים שהוקם, על מנת להעניק סיוע מידי לפליטים מטיבט הנמצאים בהודו ונפאל. עיקר הפעילות כיום מוקדשת לשימור, חיזוק והנצחת המורשת הרוחנית והתרבותית של טיבט לטובת העם הטיבטי והאנושות כולה. באמצעות ארגון אירועים ופעילויות שונות מגוייסים כספים לשליחת ספרים המופצים בטקס השלום בבודה גאיה מדי שנה.

Nyingma Trust logo

Nyingma Trust

מטרתו של ארגון זה הוא תמיכה בקיום בר קיימא של קהילת ניינגמה על מנת לאפשר לה קיום צנוע אך בטוח , בחיי הימיום לאורך שנים, באופן שיאפשר להם להתמקד במסירות בעבודות הקהילה.

Mangalam Center logo

Mangalam Center

נמצא בברקלי, קליפורניה ונוסד בשנת 2008 כארגון ללימוד ולחקירת השפות המשמשות בקאנונים הבודהיסטיים כסנקסטריט, פאלי, גאנדהארי, טיבטית וסינית וההשלכות של תרגום הכתבים הבודהיסטיים לאנגלית. מזמין ומארגן כנסים של מלומדים בתחומי השפה, בודהיזם פילוסופיה ועוד. 

Dharma College logo

Dharma College

מוקדש   ללימוד וחקר המיינד בדרך המבוססת על ספריו של רינפוצ'ה לקהל הרחב. לימוד זה מטרתו להביא לשינוי עמוק, הן ברמה האישית והן בעולמנו/בעולם. בקולג' סביבת עבודה להשכרה המאפשרת עבודה מלאת , אתגר ומשמעות. בסביבה מעוררת השראה. 

Yeshe De and Mon Lam Chenmo logo

Yeshe De and Mon Lam Chenmo

Yeshe De נוסד על ידי רינפוצ'ה בתקופת שהותו בהודו בשנות ה '60.  מטרתו שימור טקסטים שהיו בסכנת הכחדה לאחר הפלישה לטיבט על מנת להבטיח את קיומה של  מסורת החוכמה של טיבט, למען העם הטיבטי והעולם כולו. ב 1989 החל רינפוצ'ה בטקס Mon Lam Chenmo: תפילות של 10 ימים לשלום העולם ב Bodhgaya שבהודו וחלוקה בחינם של ספרים וחפצי אומנות לאלפי המשתתפים המגיעים מאזורי ההימלאיה. הספרים מגיעים לספריות במנזרים ומנגישות ידע זה לציבור הרחב. עד היום חולקו למעלה משישה מיליון ספרים. זהו פרויקט שימור טקסטים הגדול בהיסטוריה האנושית. 

Light of Buddhadharma Foundation International logo

Light of Buddhadharma Foundation International

פועל להחייאת המסורת הבודהיסטית בהודו. מאז הווסדו ב 2006 תומך בטקס של דקלום טקסטים ממסורת ה Theravedin של הבודהיזם מארצות כמו תאילנד, סרי לנקה ועוד שנערך בכל  שנה ב Bodhgaya שבהודו. בנוסף עוסק בהפצת ספרי לימוד, חינוך ועידוד עלייה לרגל לאתרים מקודשים.

Ratna-Ling Logo

Ratna Ling Retreat Center

נוסד בשנת 2004 בצפון קליפורניה לשמש כמרכז לריטריטים הפתוח לקהל הרחב. המקום מופעל על ידי מתנדבים וצוות מורים המשתפים עם המבקרים את החוכמה, והחמלה שבלימוד הרוחני בסביבה ספוגה ביופי, ובאכפתיות לכל פרט ופרט.

bottom of page