top of page

יוגה טיבטית   Kum Nye

photo red Sebastopol.jpg
יוגה טיבטית
NIG web 15 lotus.jpg

אכפתיות מעומק הלב  Caring

הקורס אכפתיות מעומק הלב מבוסס על ספרו Caring  של טארתנג טולקו. נדמה לנו כי אנו יודעים מהי החוויה של גילוי אכפתיות. אך עצם ההתבוננות הן בחיינו והן במצב של עולמנו מגלה לנו עד כמה ידע שונה של אכפתיות מעומק הלב חיוני ביותר. בספר זה פורש טארתנג טולקו יריעה רחבת ממדים על האכפתיות מעומק הלב. בתרבותנו ששמה דגש הוא הצורך להשתפר, להשתנות להיות כמו וכד'. יש חשיבות רבה לגילוי האיכויות הטבעיות הטמונות בנו ולמציאת אושר ומשמעות במעשים המביאים ברכה לנו ולזולת.

תוכניות הלימוד של אכפתיות מעומק הלב נכתבו על ידי תלמידות/ים הבכירים של רינפוצ'ה ובהדרכתו האישית ונלמדים במרכזי נייגמה בעולם. 
הלימוד מוצג בשלושה מודולים כאשר הראשון בהם הוא אכפתיות מעומק הלב וראשית לעצמנו. המודול השני, שיועבר לראשונה בארץ באפריל 2021 על ידי הלנה גולד, הוא אכפתיות מעומק הלב לאמוציות/לרגשות שלנו. ללימוד של המודול השלישי ,אכפתיות למיינד, טרם נקבע מועד. 

אכפתיות מעומק הלב

Skilful Mean – Path of Challenge

בספרו Skilful Means  שפורסם ב 1978 הציג טארתנג טולקו את העבודה כדרך להפיק הנאה ומשמעות וללימוד רוחני  המתבסס על אנרגיה, ריכוז ומודעות. זוהי דרך שונה  מתפיסת העבודה כמקור פרנסה שהוא כורח המציאות, מתוך המתנה לסוף השבוע הקרוב או לחופשה הבאה. בעזרת מיומנויות אלו ניתן לראות בעבודה דרך להבעת מעורבתנו בחיים, ללקיחת אחריות, לביטוי של יכולותינו וכישרונותינו ולגילוי של שמחה בעשייה שהיא בעלת משמעות עמוקה בלבנו. 


בתוכנית היחודית של Path of Challenge  פותחה סדרת שיעורים בת 15 מפגשים המשמשת לתהליך של הקמת עסק או פרויקט בדרך של מנדלה, המבוססת על הלימוד הבודהיסטי. זוהי דרך מאתגרת ובעלת עוצמה המאפשרת התמרה אישית, הן בחיי העבודה והן בחיים האישים. הכשרה זו ניתנת במסגרות קטנות או אישיות . 

Skilful Mean – Path of Challenge
TSK 3.jpg

מיינדפולנס בנוכחות מלאה

Full Presence Mindfulness

סדרת מפגשים זו מציעה התבוננות רעננה, בדרך חווייתית , באמונה הטבועה בנו שלפיה 'האני' נמצא במרכז של כל ההתנסויות שלנו. כשאנו מרפים מעט מאחיזה זו,  נפתחים בפנינו מרחבים חדשים למימוש היכולות העמוקות שבנו וברור לנו בצלילות רבה יותר מה עלינו לעשות ובמה לבחור.


התוכנית בת שישה מפגשים של מיינדפולנס בנוכחות מלאה פותחה על ידי ג'ק פטרנקר, תלמידו הקרוב של רינפוצ'ה והעורך של מרבית ספריו בנושא המאתגר של Time, Space and Knowledge (TSK).

בהתבסס על ידע זה פיתח ג'ק תוכנית יחודית המבוססת על תוכנית המיינדפולנס וכוללת איכויות נוספות מהלימוד של TSK ולימודי החוכמה הבודהיסטיים, המעמיקות ומעשירות את הניסיון שלנו בחיי היום יום. התוכנית מיועדת לכל האמונות. 

מיינדפולנס בנוחות מלאה

ציטוטים  Quotes

ציטוטים הוא ספר בו לוקטו מבחר ציטוטים מספריו של רינפוצ'ה שנבחרו על ידי תלמידותיו ותלמידיו.

הציטוטים שנבחרו נגעו לליבם ועוררו בהם תחושות שהשפיעו על מהלך חייהם.

הספר תורגם ל 12 שפות, ביניהם לעברית וערבית, והוא מופץ בארץ ובעולם ללא תמורה מתוך מטרה להפיץ אנרגיה חיובית וברכה בעולם שזקוק להן בצורה כה חיונית. 


מפגשים לשיתוף והתעמקות בציטוטים מביאים תובנות ותחושות בלתי צפויות. פעילויות  מסוג זה יפורסמו באתר. 


המעונינים בספר אנא צרו קשר עם קבוצת ניינגמה ישראל.

NIG web 39 Quotes.jpg
ציטוטים
plantio tsa tsa.webp

זריעת זרעים של מרפא Planting Seeds of Healing

על פי מסורת ניינגמה, סמלים של לימודי הדהרמה הם ביטוי פיזי לאיכויות של שלמות ההארה הרוחנית ,והם באים לידי ביטוי במגוון רב של צורות, צלילים וביטויים. שלמות זו, שלמות של חוכמה וחמלה מקרינה אנרגיות של הילינג המתפזרות במרחב ומביאות איזון, שלווה והרמוניה ליצורים החיים ולטבע. אחת מצורות אלו היא ה Tsa Tsa.

בטיבט נהגו לטמון צאהצות באדמה או במערות באזורים שחוו אסונות טבע או אסונות מעשה אדם. בהנחייתו של רינפוצ'ה מיוצרות צאהצות אלו ומוטמנות במקומות רבים בעולם. בשיתוף של מרכז נייגמה בהולנד וגרמניה הוטמנו צאהצות ,בטקס בין דתי, במחנה הריכוז ברגן בלזן ובמחנה ההשמדה אושוויץ - בירקנאו.

ב 2018 הוטמנו צאהצות בכ - 30 אתרים בישראל ובתחומי הרשות הפלסטינית. ב 2019 הוטמנו צאהצות ביערות האמזונס בשיתוף עם שבטים מקומיים ומרכז נייגמה בסאו פאולו, ברזיל. 

זריעת זרעים של מרפא
bottom of page