top of page

תרגום ספרים

plantio tsa tsa.webp

תקופתינו מתאפיינת בהתפתחות טכנולוגית חסרת תקדים ובד בבד בקנאות וגזענות, זיהום סביבה ושינויי אקלים וגם מגפת הקורונה. במצב זה אנשים רבים מחפשים דרכים בהם להקל על הסבל שלנו ושל כה רבים אחרים. אחת מהאפשרויות שמציעה מסורת נינגמה היא הטמנה או שימוש במה שקרוי צאהצאה tsa tsa. 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

על הצאהצה


הצאהצאה עשויה מחימר בצורה דמוית מיני-סטופה, סמל בודהיסטי לשלבי ההארה, ועל היקפה סמלים מקודשים ומצופה בעלעלי זהב. לסיום היא עוברת העצמה Empowerment  במהלכה מוטמן גליל של תפילות וברכות במרכזה. כל השלבים הללו מבוצעים במרכזי נינגמה השונים בעולם בהדרכתו ובברכתו של טארתנג טולקו.
על פי הלימוד של מסורת נינגמה של הבודהיזם הטיבטי מצב התודעה 'המואר' בא לידי ביטוי במגוון של צורות, חומרים, צלילים, הברות ועוד.
 

לאנרגיות של סמלים המייצגים מצב תודעה 'מואר' יש את היכול לרפא פצעי העבר ולאזן את הסביבה בדרכים שלא תמיד מובנות לתודעה של האדם המודרני הרציונלי. בטיבט נהגו לטמון צאהצות במקומות שידעו סבל שנגרם על ידי אסונות טבע או מעשה ידי אדם. 


 

 

 

 

 

 

 

רקע לארועי זריעת זרעים של מרפא


על מנת להביא את אנרגיית הריפוי שמעניקות הצאהצות לאדמה וללב ארגנו מרכזי נינגמה בהולנד וגרמניה אירועים רב דתיים פתוחים לכול המסורות והאמונות הנקראות זריעת זרעים של מרפא. הארועים התקיימו בברגן-בלזן, באושוויץ-בירקנאו ובישראל ופלסטין שנגעו בצורה שונה  ועמוקה בכאב ובסבל העמוק הטמון בכל רגב אדמה במקומות אלו. מרכז נינגמה בסן פאולו, ברזיל ארגן זריעת זרעים של מרפא באזור נהר האמזונס. 

 

הצאהצות המוטמנות בארועים אלו נתרמות וכל התרומות מוקדשות לשימור טקסטים בודהיסטים הנמצאים בסכנת הכחדה ומחולקים חינם בבודגאיה, הודו. זאת במהלך טקס של 10 ימים ובו תפילות לשלום העולםMon Lam Chenmo. זהו מעגל שלם של ביטוי של טוב goodness  לרפוי סבל העבר ונדיבות הלב ללשימור לימוד החוכמה לדורות הבאים.

 

 

 

 

 

 

 

 

ארועי זריעת זרעים של מרפא

בברגן בלזן שבצפון גרמניה הוטמנו 108 צאהצות בארבעת כווני המנדלה בטקס שהתקיים ביוני 2014. לינק לוידאו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

באושוויץ-בירקנאו הוטמנו כ 570 צאהצות בארבעה מקומות בארוע של חמישה ימים בספטמבר 2016. בכל נקודת ההטמנה של הצאהצות נשתל עץ של ערבה בוכיה שהוא סמלה של העיר אושוויצ'יום.   
באפריל 2018 הטמנו צאהצות בישראל ובפלסטין בארוע של כ 10 ימים שבו עברה קבוצה של אנשים מהארץ ומהעולם במעל 20 נקודות בארץ, החל מגבול הלבנון, מכתש רמון, ועד גבול עזה. עד יוני 2021 הוטמנו בישראל ופלסטין כ 300 צאהצות ויש בתוכניתינו להמשיך בכך. מעוניינים, צרו קשר. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מתוך ראיית החשיבות של אזור האמזונס לברזיל ולעולם כולו ביקש רינפוצ'ה ממרכז ניינגמה בברזיל לארגן הטמנת צאהצות באזורים אלו/בחלק זה של העולם. יוזמה מדהימה זו יצאה לפועל וצאהצות הוטמנו בשיתוף עם השבטים המקומיים באזורי הנהרות של האמזונס.

לינק לוידאו https://youtu.be/vGDZUvhQ2XA o

https://www.youtube.com/watch?v=xvFkZt6yY6o


רינפוצ'ה מבקש להרחיב ולטמון צאהצות באתרים נוספים בעולם ולהפיץ אנרגיות של איזון ומרפא. מוזמנים/ות ליצור קשר ולהצטרף.

 

 

 

פרויקטים עתידיים


ידיעות על פרויקטים נוספים יתפרסמו באתר ומוזמנים להשתתף. 
צאהצאות זמינות בכמות מוגבלת ומהוות תשורה יחידה במינה לעצמנו ולאחרים בזמנים מאתגרים. 

tsa tsa.jpg
Tsa tsa 1.JPG
dian5.jpg
PSH-IP map.JPG
Amazon 5.JPG
Tsa tsa 2.JPG
PSH 1.JPG
PSH 2.jpg
NIG web 40 Books and tsa tsas.JPG
bottom of page